Pytania i odpowiedzi

(Pytanie)

Czy mogę zakładać naszyjnik na szyjkę dziecka w czasie snu?

(Odpowiedź)

Bursztyn bardzo pomaga w czasie snu. Wielu rodziców zakłada naszyjnik na szyję, jest to indywidualny wybór każdego rodzica. Jednak jeśli ma Pani obawy i czuje dyskomfort to proponuję obkręcić naszyjnik wokół kostki nóżki dziecka pod śpioszkami.

(Pytanie)

Moja córka wkłada często naszyjnik do ust. Czy to może jej zaszkodzić?

(Odpowiedź)

Na pewno córce nic nie będzie, ponieważ jest to naturalny produkt. Najlepszym rozwiązaniem będzie włożenie naszyjnika pod ubranko, tak, aby bursztyn dotykał skóry, ponieważ wtedy ma najlepsze działanie.

(Pytanie)

Od jakiego wieku dziecko może nosić naszyjnik?

(Odpowiedź)

Naszyjnik z bursztynu mogą nosić dzieci od drugiego miesiąca życia. Najlepiej jak dziecko zaczyna nosić go jak najwcześniej, ponieważ przyzwyczaja się do jego obecności na skórze.

(Pytanie)

Który kolor działa najlepiej, ponieważ istnieje tyle odcieni?

(Odpowiedź)

Bursztyn niezależnie od koloru ma takie same właściwości i takie samo działanie. Wybór koloru to kwestia indywidualnych upodobań.

(Pytanie)

Jakiej długości jest naszyjnik ? Czy rozmiar będzie właściwy dla mojego dziecka, które ma 3 miesiące ?

(Odpowiedź)

Naszyjnik ma długość 32cm jest to standardowy wymiar specjalnie zaprojektowany dla dzieci.

(Pytanie)

Nie jestem pewien, czy naszyjnik można myć?

(Odpowiedź)

Tak, oczywiście naszyjnik można myć w ciepłej wodzie z naturalnym mydłem. Nie można używać proszków piorących, alkoholu ani środków chemicznych.

(Pytanie)

Czy to prawda, że naszyjnik działa uspokajająco?

(Odpowiedź)

Czysty bursztyn, z którego jest zrobiony naszyjnik Ambra dei Bimbi ma dobroczynny i łagodzący wpływ na układ nerwowy, dzięki substancji zawartej w bursztynie (kwas bursztynowy). Dziecko jest zrelaksowane i wyciszone, przez co szybciej zasypia i lepiej śpi.

(Pytanie)

Po jakiem czasie właściwości bursztynu wyczerpują się?

(Odpowiedź)

Niezwykłe jest to, że bursztyn nigdy nie traci swoich właściwości terapeutyczych. Nie ma on terminu ważności, więc dlatego dziecko może nosić naszyjnik nawet po okresie ząbkowania, ponieważ ma wiele niezwykłych właściwości terapeutycznych.

(Pytanie)

Słyszałam, że bursztyn jest też bardzo dobry dla dorosłych np. w leczeniu tarczycy. Czy to prawda?

(Odpowiedź)

Tak to prawda, jest wiele artykułów na ten temat. Właściwości terapeutyczne bursztynu działają zarówno na dzieci jak i na dorosłych. Jod ,niemetalowe pierwiastki śladowe, które znajdują się w bursztynie są potrzebne do syntezy hormonów tarczycy. Zalecamy osobą z zaburzeniami pracy tarczycy noszenie naszyjnika terapeutycznego Ambra dei Bimbi.